Hoe ziet Peel en Maas er over 25 jaar uit? Wat moeten wij doen om de gemeente Peel en Maas aantrekkelijk te houden? Zijn wij een ‘oude’ gemeente en hoe moeten wij jongeren binnen onze gemeente houden?

Wat moeten we in de gemeente Peel en Maas doen om een mooie grote gemeente te blijven? Of worden we dadelijk toch opgeslokt door mega-gemeenten (vanaf 100.000 inwoners)?

statistiek peel en maas 1

De Cijfers (CBS) blijven op korte termijn gelijk, maar onze gemeente zal geen groei doormaken. We hebben relatief veel ouderen. Volwassenen krijgen minder kinderen per gezin. Plus de werkgelegenheid zal in Limburg waarschijnlijk alleen nog maar meer afnemen.

statistiek peel en maas 2

De prognose van het CBS laat zien dat de gemeente Peel in Maas zal krimpen. In 2040 zullen we nog maar 38.000 inwoners hebben.

Is dit nog voldoende om een zelfstandige gemeente te blijven en wat zou een oplossing kunnen zijn? Moeten we nog groter groeien?

De gemeente Peel en Maas bestaat sinds 1 januari 2010 en wordt gevormd door elf kernen, te weten Baarlo, Beringe, Egchel, Grashoek, Helden, Kessel, Kessel-Eik, Koningslust, Maasbree, Meijel, en Panningen. Deze kernen maakten deel uit van de vier voormalige gemeenten Helden, Kessel, Maasbree en Meijel.

Dit was al een begin van decentralisatie en moet dit nog verder uitgroeien?

En dan hebben we het nog niet gehad over het personeelstekort door vergrijzing. (artikel Dagblad de Limburger)

 

Wat is uw mening? Lekker Peel en Maas blijven of toch liever een groter geheel worden (Venlo? Leudal?) en uitgroeien tot een mega-gemeente? Wat moeten we doen om Peel en Maas te blijven?

 

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'toestaan cookies "om u de beste surfervaring mogelijk. Als u doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van uw cookie-instellingen of u klikt op "Accepteren" hieronder dan bent u akkoord met deze instellingen.

Sluiten